bilgiler/Alanya-Hakkinda alanya tatil, alanya konaklama, alanya yazı
 

Alanya Hakkında

Alanya, Türkiye';nin güney sahilindeki şehirlerden biridir. - Meşhur plajları, tarihi kaleleri ve antik şehirleri ile akdeniz de tam bir yaşanası cennet. Alışveriş merkezleri, büyük pazarları ve eğlence merkezleri ile Alanya tam bir tatil şehridir.

Alanya';nın bağlı olduğu Antalya iline uzaklığı 135 km dir. Doğusunda Gazipaşa, batısında Manavgat ve Side bulunan bu şehre ulaşımda kullanılacak 2 adet havalimanı bulunmaktadır. Antalya Havalimanının uzaklığı 125 kmdir.Alanya';nın 40 km doğusunda  bulunan Gazipaşa havalimanı ise Alanya';nın vazgeçilmez ulaşım yolu olmuştur.

Kentin en önemli simgelerinden biri, tarihi Alanya Kalesidir. Kale, 1221 yılında kenti alıp yeniden inşaa ettiren Selçuklu sultanı I.Alaeddin Keykubad tarafından inşaa edilmiştir. 

ޞehrin dışında yeni bir marina bulunmaktadır. Marina da bir çok sosyal faaliyet alanları mevcuttur.

Alanya şehir merkezinde, farklı ülkelerin damak tadını ayağınıza getiren birçok restorant, cafe ve barlar bulunmaktadır. 

Kültürel faliyetlerde bulunmak isteyen misafirlerimiz müzelerde, kütüphanelerde ve mağralarda zaman geçirebilmektedir.

Mevcut nüfus yapısı incelendiğinde çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Son 20 yılda gelişen turizmle beraber, buraya yerleşen yerli yatırımcılar ve Alanya da yaşayan yabancı uyruklu misafirlerimizle beraber, Alanyanın güncel nüfusu 230.000 lerdedir.

 
+90 (242) 528 73 10
info@alanyaeasyhome.com
Copyright 2004 - 2024 | www.easyhome.com.tr